Bądź świadomy zagrożeń w sieci - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Konsument > Poradniki > Prawa i obowiązki abonentów > Bądź świadomy zagrożeń w sieci
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Bądź świadomy zagrożeń w sieci

foto archiwum UKE
Informacja Prezesa UKE na temat niezgodnych z prawem sposobów wykorzystania usług telekomunikacyjnych oraz możliwości ochrony bezpieczeństwa, prywatności i danych osobowych podczas korzystania z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.

 

Dokument, przygotowany na podstawie danych przekazanych przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych, został podzielony na trzy części.

Pierwsza z nich ma charakter informacyjny i zawiera spis tych sposobów wykorzystania usług telekomunikacyjnych, które są niezgodne z polskim prawem, stanowią rozpowszechnianie w sieci szkodliwych treści lub naruszają prawa autorskie i prawa pokrewne. Znajdują się tu również przykłady nadużyć, oszustw i wyłudzeń telekomunikacyjnych, które są względnie nowe (np. prowokowanie oddzwaniania na numery o wyższej opłacie lub podmiana numerów kont bankowych na fakturach).

W drugiej części wymienione są konsekwencje i sankcje za niezgodne z prawem wykorzystywanie usług telekomunikacyjnych, wraz ze wskazaniem podstaw prawnych.

Trzecia część informacji ma charakter poradnikowy. Stanowi zbiór praktycznych wskazówek, których stosowanie może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników podczas korzystania z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych, pomoże zachować ich prywatność i ochronić przed nieuprawnionym dostępem do ich danych osobowych.


Załączona poniżej informacja Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej stanowi wypełnienie obowiązku prawnego wskazanego w art. 62 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. Nr 171, poz. 1800, z późn. zm.).

Autor informacji: (Magdalena Gaj) / (2013-09-10)
Udostępnienie informacji: (Jacek Strzałkowski) / (2013-09-11 11:03)
Ostatnia zmiana: (Jacek Strzałkowski) / (2013-09-11 11:00)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.