Jak korzystać z Biuletynu Informacji Publicznej - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Informacja publiczna w UKE > Jak korzystać z Biuletynu Informacji Publicznej
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Jak korzystać z Biuletynu Informacji Publicznej

Znajdujecie się Państwo na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej redagowanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Aby ułatwić korzystanie z informacji publicznej zawartej na stronie Biuletynu prosimy o zapoznanie się z poniższą instrukcją.

 

Do nawigacji po stronie Biuletynu służy menu przedmiotowe, znajdujące się u góry strony. Jest ono podzielone na katalogi (zakładki), które zawierają tematycznie uporządkowane informacje publiczne wymagane ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej. W celu łatwiejszej orientacji i szybszego odnalezienia poszukiwanych informacji, katalogi zawierają powiązane tematycznie podkatalogi.

Po naprowadzeniu kursora myszy na nazwę podkatalogu i wciśnięciu lewego przycisku myszy zostaną wyświetlone artykuły znajdujące się w danym podkatalogu. Każdy artykuł zawiera tytuł, tekst i ewentualnie dokumenty do pobrania (skopiowania) w postaci elektronicznych plików. Przy nazwach plików do pobrania jest podana ich wielkość w KB (kilobajtach). W przypadku dłuższych artykułów, najpierw zostanie wyświetlony tytuł i wprowadzenie, a po wybraniu kursorem myszy komputerowej tytułu artykułu lub napisu „czytaj dalej>>” – wyświetlony zostanie pełny tekst artykułu wraz z plikami do pobrania.

W tekście znajdują się także podlinkowane słowa, będące połączeniem z innym artykułem na stronie. Po wskazaniu kursorem na nie wskaźnik myszy przyjmie kształt dłoni. Po naciśnięciu lewego klawisza myszy zostaną wyświetlone dodatkowe załączone w tym miejscu informacje lub link otworzy stronę, do której jest odesłanie w tekście.

Dokumenty do pobrania ze strony Biuletynu są załączone w postaci plików o rozszerzeniu <.pdf>, <.rtf>, <.ods> lub <xls>. W celu odczytania dokumentów <.rtf>, <.ods> lub <.xls> potrzebny jest edytor tekstów lub arkusz kalkulacyjny, zainstalowane w większości typów komputerów. W przypadku dokumentów <.pdf> wymagany jest program Adobe Acrobat Reader, który jest darmową aplikacją, dostępną w sieci Internet pod adresem: http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep.html
  

W przypadku problemów w korzystaniu z Biuletynu Informacji Publicznej UKE prosimy o kontakt.

  

Autor informacji: (Jacek Strzalkowski) / (2006-01-14)
Udostępnienie informacji: (Jacek Strzalkowski) / (2009-03-02 13:26)
Ostatnia zmiana: (Anna Lewandowska) / (2010-02-03 15:24)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.