Formularz dla konsumentów - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Kontakt > Kontakt z Urzędem > Formularz dla konsumentów
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Formularz dla konsumentów

Poniższy formularz dla konsumentów umożliwi Państwu przesłanie do Urzędu Komunikacji Elektronicznej zarówno wniosku o interwencję Prezesa UKE, wniosku o pozasądowe rozwiązanie sporu konsumenckiego dot. usług telekomunikacyjnych i usług pocztowych, jak również zapytania do Urzędu w zakresie świadczenia przez przedsiębiorców usług telekomunikacyjnych i pocztowych.

Wniosek o interwencję Prezesa UKE oraz wniosek o pozasądowe rozwiązanie sporu konsumenckiego składamy po wyczerpaniu drogi postępowania reklamacyjnego. Szczegóły dotyczące sposobu złożenia reklamacji, postępowania reklamacyjnego oraz postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich znajdą Państwo na stronie CIK. 

Złożenie wniosku o pozasądowe rozwiązanie sporu konsumenckiego poprzez formularz kontaktowy wymaga załączenia podpisanego przez konsumenta, adresata lub nadawcę przesyłki pocztowej skanu wniosku lub wniosek w formacie tekstowym powinien być opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym.

W przypadku dodatkowych pytań dotyczących składania wniosków lub kierowania zapytań do Urzędu, prosimy o kontakt z Centrum Informacji Konsumenckiej UKE pod numerem infolinii 22 330-4000 (opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego) od poniedziałku do piątku w godzinach 08:15 – 16:15.

Formularz Zgłoszeniowy

„W związku z treścią art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych UKE informuje, iż administratorem danych osobowych przekazywanych do UKE za pośrednictwem Formularza dla konsumentów jest Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej z siedzibą w Warszawie, ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa. Dane osobowe są przetwarzane w celu realizacji ustawowych zadań Prezesa UKE związanych z rozpatrywaniem wniosków o interwencję w zakresie świadczenia przez przedsiębiorców usług telekomunikacyjnych i pocztowych, i mogą zostać udostępnione wyłącznie podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa. Podanie danych osobowych w zakresie wymaganym przepisami powszechnie obowiązującego prawa jest obligatoryjne a w pozostałym jest dobrowolne, jednocześnie osoba, której dane dotyczą, posiada prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.”

 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.