Lista wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Nadzór rynku > Wyroby niezgodne > Lista wyrobów niezgodnych
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Lista wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej na podstawie ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności jest organem wyspecjalizowanym, do kompetencji którego należy przeprowadzanie kontroli wprowadzonej do obrotu aparatury, w tym urządzeń radiowych i telekomunikacyjnych urządzeń końcowych.

 

Gdy w wyniku kontroli Prezes UKE stwierdzi, że wyrób nie spełnia zasadniczych wymagań, może zakazać dalszego przekazywania wyrobu użytkownikowi, konsumentowi i sprzedawcy. W przypadku nie usunięcia niezgodności może nakazać wycofanie wyrobu z obrotu. Jednocześnie podmioty wprowadzające do obrotu wyroby niezgodne z zasadniczymi wymaganiami podlegają odpowiedzialności karnej.

Wyroby niezgodne mogą wywoływać zaburzenia elektromagnetyczne w pracy innych urządzeń działających w tym środowisku lub same nie posiadają wymaganej odporności na zaburzenia elektromagnetyczne.


Lista zawiera dane o wyrobach niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi, w stosunku do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom. Informacje te są także przekazywane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który prowadzi Informatyczny System Nadzoru Rynku HERMES.

   

Publikowana w załączeniu lista została opracowana przez Departament Kontroli i Egzekucji, Wydział Nadzoru Rynku Wyrobów.

Data aktualizacji listy jest podana w opisie pliku. Dla ułatwienia wyszukiwania wyrobów na liście, zamieszczamy ją w postaci arkusza kalkulacyjnego Excel.

Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Dominik Kołtunowicz) / (2012-11-12)
Udostępnienie informacji: (Eligiusz Kulpanowski) / (2012-11-12 08:41)
Ostatnia zmiana: (Klaudia Kieliszczyk) / (2017-12-01 14:01)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.