Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Informacje ogólne > Akcje społeczne > Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową

Plakat akcji

„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” to kampania społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, której celem jest promocja bezpieczeństwa najmłodszych w sieci, oraz profilaktyka poprzez edukację najmłodszych, którzy coraz częściej bez ograniczeń korzystają z dostępnych technologii i urządzeń. Ważnym elementem kampanii jest także zwrócenie uwagi rodziców oraz środowiska pedagogicznego na zagrożenia, z jakimi dzieci mają lub mogą mieć kontakt w Internecie.

Kampania ma przybliżyć dzieciom sposoby bezpiecznego poruszania się w kolorowym świecie Internetu, bez narażania siebie i rodziców na przykre konsekwencje. Internet to źródło zabawy, wiedzy i komunikacji, ale może nieść ze sobą wiele zagrożeń. Najmłodsi użytkownicy często nie zdają sobie z nich sprawy i swobodnie ściągają gry, wysyłają drogie smsy lub mają dostęp do treści pornograficznych oraz trści nieodpowiednich dla ich wieku. Dzieci powinny znać zasady i wiedzieć, jak być bezpiecznym!

Poniżej prezentujemy wybrane relacje ze spotkań w ramach akcji "Mój smatfon, mój mały świat - klikam z głową”.


 

2016-11-04
Uke w Jaworznie
"Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową" – UKE w Jaworznie

W Jaworznie - tym razem - spotkali się w ramach kampanii "Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową", uczniowie Szkół Podstawowych nr 5,7,8 i 16 z  pracownikami UKE. 

2016-11-03
Warszawa
„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” – UKE w Warszawie

28 października 2016 r. przedstawiciele UKE gościli w kolejnej szkole, która dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych nie tylko w realnym ale i w wirtualnym świecie. Spotkanie w ramach kampanii „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” odbyło się Szkole Podstawowej nr 261 w Warszawie.

2016-11-02
Zamość
"Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” – UKE w Zamościu

Kolejni uczniowie, tym razem z drugich i trzecich klas z Zamościa, 27 i 28 października, w ramach kampanii „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”, spotkali się z pracownikami UKE.

2016-10-27
Smartfon Tychy
„Mój smartfon, mój mały świat” – UKE w Tychach

Pracownicy UKE 20 i 21 października 2016 r. spotkali się w Tychach z grupą 350 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 18, 22, 36 i 37. 

2016-10-24
UKE Mój smartfon
"Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową" – UKE w akcji

W ramach kampanii „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”, 19 października 2016 r., w SP nr 143 w Warszawie, pracownicy UKE spotkali się z uczniami pierwszych klas.

2016-10-11
Akcja społeczna
„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” – nietypowe lekcje w Gdańsku

Kolejne 2 spotkania z uczniami w ramach kampanii „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” odbyły się w Gdańsku 6  października 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 42 i 7 października 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 21.

2016-09-27
plakat
„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” – UKE w Sosnowcu

22 i 23 września 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Sosnowcu odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z uczniami w ramach kampanii „Mój smart fon, mój mały świat – klikam z głową”.

2016-06-09
Uke smartfon dzieci
„Mój smatfon, mój mały świat - klikam z głową” – pracownicy UKE na Śląsku

W ramach zainicjowanej przez Prezesa UKE akcji "Mój smatfon, mój mały świat - klikam z głową”,  promującej bezpieczeństwo dzieci w Internecie, w dniach 7 – 8 czerwca 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Siemianowicach Śląskich odbyły się lekcje z dziećmi klas 1 – 3, które prowadzili pracownicy UKE. 

2016-06-01
Plakat akcji
Internet jest OK, ale pamiętaj o bezpieczeństwie dzieci

Internet jest dziś jednym z największych dóbr z jakich możemy korzystać. Daje dostęp do wiedzy, rozrywki, usług. Szybkość i łatwość nawiązywania wirtualnych znajomości to jego zalety ale oprócz nauki i zabawy, stwarza także pewne zagrożenia. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej zainicjowała akcję promującą bezpieczeństwo dzieci w internecie pod hasłem "Mój smatfon, mój mały świat - klikam z głową".

2016-05-23
Plakat akcji
„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” – Biała Podlaska

23 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Białej Podlaskiej, w ramach akcji „Mój smart fon, mój mały świat – klikam z głową”  obyły się nietypowe lekcje dla 120 uczniów.


 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.