Obowiązki dostawców i dystrybutorów w zakresie informowania o zużyciu energii przez telewizory - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Nadzór rynku > Informacje dla przedsiębiorców > Obowiązki dostawców i dystrybutorów w zakresie informowania o zużyciu energii przez telewizory
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Obowiązki dostawców i dystrybutorów w zakresie informowania o zużyciu energii przez telewizory

Etykiety telewizyjne
Możliwość wyboru energooszczędnych produktów jest bardzo istotna dla konsumentów i ma wpływ, zarówno na zużycie energii elektrycznej w skali globalnej, jak również na rachunki konsumentów za zużycie energii. Dokonując wyboru odbiornika telewizyjnego pamiętajmy, że dostawcy i dystrybutorzy są zobowiązani do informowania konsumentów m.in. o rocznym zużyci energii elektrycznej.

 Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, mając na uwadze fakt, iż regulacje dotyczące elektrycznych produktów, w tym m.in. telewizorów, obowiązują od niedawna, a wyniki prowadzonych kontroli pokazały, że część producentów i sprzedawców nie w pełni realizuje obowiązki informowania konsumentów o zużyciu energii przez oferowane produkty, przygotował Informator o obowiązkach dostawców i dystrybutorów w zakresie informowania o zużyciu energii przez telewizory.

Przygotowany w UKE Informator ma pomóc dostawcom (producentom i importerom) oraz dystrybutorom (sprzedawcom) telewizorów zapoznać się, z obowiązkami, jakie nakłada na nich ustawa z dnia 14 września 2012 r. o obowiązkach w zakresie informowania o zużyciu energii przez produkty wykorzystujące energię oraz rozporządzenie delegowane Komisji Europejskiej Nr 1062/2010 z dnia 28 września 2010 r. uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady  2010/30/UE w odniesieniu do etykiet efektywności energetycznej dla telewizorów.

Publikacja ta będzie pomocna również dla konsumentów, ponieważ określa zakres informacji, których powinien udzielić dostawca przy zakupie telewizora.

Autor informacji: (Dominik Kołtunowicz) / (2014-04-10)
Udostępnienie informacji: (Piotr Jaszczuk) / (2014-04-10 10:21)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2016-09-19 10:25)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.