Pozwolenia i rezerwacje dla stacji linii radiowych - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Częstotliwości > Pozwolenia radiowe > Wykazy pozwoleń radiowych > Pozwolenia i rezerwacje dla stacji linii radiowych
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Pozwolenia i rezerwacje dla stacji linii radiowych

Wykazy pozwoleń radiowych wydanych dla stacji pracujących w systemach służby radiokomunikacyjnej stałej typu punkt-punkt.

 

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydaje w drodze decyzji pozwolenie radiowe na używanie urządzenia radiowego nadawczego lub nadawczo-odbiorczego. Postępowanie w sprawie wydania pozwolenia radiowego wszczyna się na pisemny wniosek zainteresowanego podmiotu

Na tej stronie Prezes UKE zamieszcza wykazy pozwoleń radiowych wydanych na używanie radiowych urządzeń nadawczo-odbiorczych pracujących w stacjach systemów służby stałej typu punkt-punkt (linie radiowe) oraz wykazy wydanych rezerwacji częstotliwości.

Pojedyncza pozycja wykazu zawiera parametry jednego przęsła radiowego. Przez przęsło radiowe rozumie się elementarny składnik linii radiowej, składający się z urządzeń służących do nadawania (zlokalizowanych na jednym z końców przęsła) oraz urządzeń służących do odbioru (umieszczonych na drugim końcu przęsła), pomiędzy którymi w kanale radiowym realizowana jest transmisja sygnału radiowego.

Wykazy są aktualizowane 25 dnia każdego miesiąca lub - gdy termin ten przypadnie na dzień wolny od pracy - w najbliższym dniu roboczym następującym po tej dacie.

Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Krystyna Błaszczyk) / (2012-12-10)
Udostępnienie informacji: (Jacek Strzałkowski) / (2012-12-10)
Ostatnia zmiana: (Grzegorz Lewandowski) / (2017-11-27 13:41)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.