Prawa i obowiązki abonentów - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Konsument > Poradniki > Prawa i obowiązki abonentów
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Prawa i obowiązki abonentów

2016-05-19
Logo UKE
Rozpoznaj zagrożenie, nie łam prawa – zachowaj prywatność i chroń swoje dane telekomunikacyjne

Prezes UKE prezentuje informacje na temat niezgodnych z prawem sposobów wykorzystania usług telekomunikacyjnych oraz sposobów ochrony bezpieczeństwa, prywatności i danych osobowych podczas korzystania z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych. 

2013-12-13
fot. UKE
Jak przenieść numer telefonu do nowego operatora? [video]

Grudzień i styczeń na rynku telekomunikacyjnym to tradycyjnie czas świątecznych promocji i nowych ofert. Jest to także okres kiedy często przenosimy numer telefoniczny do nowego operatora. Krok po kroku przedstawiamy jak przenieść numer do nowego operatora.

2013-11-07
fot. UKE
Jak złożyć reklamację usługi telekomunikacyjnej? [Video]

Prezentujemy najnowszy film edukacyjny przygotowany przez Centrum Informacji Konsumenckiej UKE. Przybliżamy w nim m.in. zasady zgłaszania reklamacji oraz uprawnienia konsumentów usług telekomunikacyjnych.

2013-10-10
fot. UKE
UKE ostrzega - Jak rozpoznać kosztownego SMS-a [video]

Każdy z nas nie raz bywa zachęcany, aby za pomocą SMS-a oddać głos w konkursie lub spróbować szczęścia w loterii SMS-owej. Przed decyzją o udziale warto wiedzieć jak dużo może nas kosztować wysłanie tego rodzaju wiadomości tekstowej.

2013-09-11
foto archiwum UKE
Bądź świadomy zagrożeń w sieci

Informacja Prezesa UKE na temat niezgodnych z prawem sposobów wykorzystania usług telekomunikacyjnych oraz możliwości ochrony bezpieczeństwa, prywatności i danych osobowych podczas korzystania z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.

2013-08-13
foto archiwum UKE
Poradnik dla użytkowników usług telekomunikacyjnych

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedstawia prawa i obowiązki konsumenta związane z zawarciem umowy i korzystaniem z publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych.


 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.