Sprawy obronne - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Poczta > Działalność pocztowa > Sprawy obronne
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Sprawy obronne

2015-08-04
Systemy łączności na potrzeby obronne państwa

Na mocy art. 86 ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe  (Dz. U. z 2012 r. poz. 1529), operator pocztowy jest obowiązany dostarczyć na żądanie Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej dane dotyczące świadczonych usług pocztowych niezbędnych do przygotowania systemów łączności na potrzeby obronne państwa, w tym dotyczące systemu kierowania bezpieczeństwem narodowym, używanej do tego celu infrastruktury, zasobów kadrowych, środków transportowych i wyposażenia umożliwiającego dystrybucję przesyłek pocztowych, oraz aktualizować dane po każdej ich zmianie.

2014-05-21
Plany działań operatorów pocztowych w sytuacjach szczególnych zagrożeń

Na mocy art. 83 ust. 1 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe, operator pocztowy jest obowiązany posiadać aktualne i uzgodnione plany działania w sytuacjach kryzysowych, stanach nadzwyczajnych oraz w przypadkach bezpośrednich zagrożeń dla jego zasobów wykorzystywanych do świadczenia usług pocztowych lub utrzymania ciągłości świadczonych usług pocztowych, zwanych „sytuacjami szczególnego zagrożenia” (Dz.U. z 2012 r. poz. 1529).


 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.