Wykaz lokalizacji dla służb 112, 997, 998 - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Wykaz lokalizacji dla służb 112, 997, 998
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Wykaz lokalizacji dla służb 112, 997, 998


2008-02-12

Aktualizacja wykazu NKA lokalizacji służb przewidzianych do obsługi wywołań na numery alarmowe.

 

W celu właściwego wypełnienia przez operatorów obowiązków wynikających z zapisów art. 78 i 129 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sporządziło dla wszystkich powiatów wykaz lokalizacji służb przewidzianych do obsługi wywołań na numery alarmowe: 997, 998 a także zaktualizowało wykaz dla numeru alarmowego 112.

   

Aktualne wykazy lokalizacji służb znajdują się w plikach PDF załączonych do tej informacji (stan na dzień 17 października 2007 r.)

  

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 9 stycznia 2008 r. w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących zasad adresowania dla właściwego kierowania połączeń określa w szczególności m.in. zasady kierowania ruchu dla numeracji służącej realizacji wywołań do numerów alarmowych służb ustawowo powołanych do niesienia pomocy i numeru alarmowego 112 oraz format Numeru Kierowania Alarmowego (NKA).

W niektórych powiatach ruch na stanowiska numerów alarmowych nie będzie obsługiwany przez Telekomunikację Polską S.A. lecz przez innych operatorów. Dla przykładu w powiatach lubińskim i polkowickim ruch na stanowiska 112 jest obsługiwany przez Telefonię Dialog S.A.

Zadaniem operatorów jest właściwe kierowanie połączeń ze swojej sieci (z gmin podanych w wykazach dla danego powiatu) do stanowisk numerów alarmowych oraz przyjmowanie ruchu na numery alarmowe z tego powiatu od innych operatorów (TP), którzy w sygnalizacji SS7 (ew. R2) będą przesyłali numery alarmowe poprzedzone numerem kierowania o postaci, odpowiednio dla przytoczonego przykładu:

 • powiat lubiński – 76 + „C” + 103
 • powiat polkowicki – 76 + „C” + 104

   

Operatorzy sieci ruchomych powinni kierować ruch na połączenia z numerami 997 i 998 zgodnie z powyższym oraz zgodnie z wykazami lokalizacji służb przewidzianych do obsługi wywołań. Kierowanie ruchu z sieci ruchomych na numer 112 odbywa się według dotychczasowych zasad.

   

Pozostałe numery alarmowe 99X, 98X funkcjonują według zasad dotychczasowych. Trwają prace nad ustalaniem dla nich obszarów wywołań i IDL.

   

  

 

Autor informacji: (Jacek Strzalkowski)
Udostępnienie informacji: (Jacek Strzalkowski) / (2007-04-25 16:26)
Ostatnia zmiana: (Jacek Strzalkowski) / (2008-03-12 10:11)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.