Z UKE każde dziecko może się nauczyć kodowania - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Z UKE każde dziecko może się nauczyć kodowania
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Z UKE każde dziecko może się nauczyć kodowania


2017-12-07
05
We wtorek ustanawialiśmy rekord Guinnessa w programowaniu, wczoraj kodowaliśmy z uczniami z Instytutu Głuchoniemych, a dziś w Łodzi zorganizowaliśmy warsztaty dla dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Nasz cel to przez zabawę uczyć poruszania się po cyfrowym świecie.

 

Zajęcia prowadzone przez przedstawicieli UKE, odbywają się w ramach obchodzonego 3 grudnia Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Dziś na terenie dworca Łódź Fabryczna uczyliśmy dzieci z różnego rodzaju niepełnosprawnościami kodowania i programowania. W zajęciach wzięły udział m.in. dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 4 w Łodzi oraz ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 168 w Łodzi.

Za pomocną maty Inteligentnego Miasta uczniowie poznawali czym jest krokowe wykonywanie działań, algorytm, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje. Dzieci zmierzyły się z takimi zadaniami jak automatyczne włączanie i wyłączanie latarni miejskich oraz podnoszenie i opuszczanie szlabanów kolejowych.

Kodowanie w Muzeum


Wspólnie z Łódzką Koleją Aglomeracyjną udowodniliśmy, że kodować może każdy. Pokazały to też zorganizowane w środę zajęcia, w których wzięło udział dziesięcioro dzieci z Instytutu Głuchoniemych im. ks. Jakuba Falkowskiego w Warszawie – placówki szkolno-wychowawczej dla osób z wadą słuchu. Zajęcia odbyły się w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Do kodowania dzieci używały gry Scottie Go. To połączenie realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottie’go oraz poznanych w grze innych bohaterów.  Zajęcie prowadzone były przez przedstawicieli UKE z pomocą trenerów języka migowego.
 


uruchom galerię
Udostępnienie informacji: (Wojciech Gunia) / (2017-12-07 15:15)
Ostatnia zmiana: (Klaudia Kieliszczyk) / (2017-12-08 09:55)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.