Zasady przyznawania patronatu Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Informacje ogólne > Patronaty UKE > Zasady przyznawania patronatu Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Zasady przyznawania patronatu Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej obejmuje patronatem honorowym przedsięwzięcia bezpośrednio związane z jego zadaniami i realizowanymi działaniami.

 

Patronat jest wyróżnieniem honorowym podkreślającym szczególny charakter imprez lub wydarzeń o dużym znaczeniu dla rozwoju rynków telekomunikacyjnego, pocztowego, usług szerokopasmowych oraz upowszechniania internetu w Polsce.

Decyzja o przyznaniu Patronatu Honorowego UKE ma charakter uznaniowy.

Występujący z prośbą o patronat, organizator powinien uzasadnić związek planowanego przedsięwzięcia z zakresem działań i kompetencji UKE.

Patronatem mogą być objęte przedsięwzięcia o wysokim poziomie merytorycznym.

Patronat honorowy Prezesa UKE może być przyznany przedsięwzięciom, które mają odpowiedni zasięg, rangę i znaczenie: międzynarodowe, ogólnopolskie, ponadregionalne, a także tym które wpisują się w tematykę zadań realizowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Do wniosku o objęcie patronatem honorowym przez Prezesa UKE wymagane są następujące załączniki:
 • szczegółowy program lub szczegółowa agenda organizowanego przedsięwzięcia;
 • lista zapraszanych patronów, patronów medialnych, sponsorów, mecenasów, członków komitetów honorowych lub organizacyjnych oraz lista innych osób prawnych i fizycznych, których nazwy (nazwiska) lub loga będą publikowane w związku z przedsięwzięciem;
 • oświadczenie wnioskodawcy: "Oświadczam, że przedsięwzięcie nie ma charakteru lobbingowego" (w formie załącznika do wniosku).

Wniosek o patronat honorowy Prezesa UKE należy przesłać drogą elektroniczną na adres: uke@uke.gov.pl lub listownie Urząd Komunikacji Elektronicznej ul. Kasprzaka 18/20, 01-211 Warszawa.

Prośbę o patronat należy przesłać nie później niż na dwa miesiące przed dniem, w którym planowane jest przedsięwzięcie. Wnioski przekazane po tym terminie oraz niekompletne pod względem formalnym nie będą rozpatrywane. Złożenie wniosku nie jest równoznaczne z przyznaniem patronatu.

Otrzymanie patronatu honorowego Prezesa UKE zobowiązuje organizatora do zamieszczenia informacji o patronacie honorowym oraz logo UKE na wszystkich materiałach informacyjnych i promocyjnych dotyczących przedsięwzięcia.
Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Lidia Pogorzelska) / (2012-10-12)
Udostępnienie informacji: (Piotr Jaszczuk) / (2012-10-26 11:42)
Ostatnia zmiana: (Piotr Majewski) / (2016-10-31 15:29)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.