Zobowiązanie do zmiany oferty SOR - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Telekomunikacja > Regulacja rynku > Oferty ramowe > Zobowiązanie do zmiany oferty SOR
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Zobowiązanie do zmiany oferty SOR

Zobowiązanie do zmiany oferty SOR
Prezes UKE, po przeprowadzeniu postępowania administracyjnego, wszczętego na wniosek
Orange Polska S.A. (OPL) o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej wydaniem decyzji z dnia 18 lipca 2017 r., zobowiązującej OPL do zmiany Oferty SOR poprzez wykreślenie opłaty hurtowej za przeniesienie numeru (NP) wydał decyzję utrzymującą decyzję z dnia 18 lipca 2017 r. w mocy.

 

Zgodnie z aktualnymi postanowieniami Oferty SOR, OPL w procesie przeniesienia numeru abonenta pobiera opłatę w wysokości 25,39 zł od operatora – Biorcy, za każdy przeniesiony numer. Jednak od kwietnia 2016 r. obowiązuje ostateczna wersja procesu przenoszenia numerów realizowanego w oparciu o system PLI CBD. Fakt ten wpływa również na zasady realizacji zamówień na usługi hurtowe OPL powiązane z przeniesieniem numeru.

Prezes UKE ponownie analizując stanowiska uczestników postępowania oraz argumentację OPL prezentowane w toku postępowania oraz udział systemu PLI CBD w procesie przenoszenia numerów, uznał, że uchylenie z Oferty SOR opłaty hurtowej za usługę NP będzie sprzyjać prawidłowej realizacji ustawowych uprawnień abonenckich w zakresie przeniesienia numeru, a także zapewni równe traktowanie wszystkich przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Dlatego też, Prezes UKE utrzymał w mocy decyzję I instancji, tj. decyzję z dnia 18 lipca 2017 r.

Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Marcin Cichy) / (2017-11-27)
Udostępnienie informacji: (Klaudia Kieliszczyk) / (2017-11-27 15:37)
Ostatnia zmiana: (Klaudia Kieliszczyk) / (2017-11-27 15:37)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie.
Informacje o ochronie danych osobowych.